Statystycznie rzecz ujmując 90% naszych porodów odbywa sie w niedziele i  święta.  Dzisiejsza niedziela potwierdziła statystyki. O 5:00 obudziło nas znajome popiskiwanie. Bez naszej pomocy urodziły się dwie dziewczynki niebieskie szylkretki, córki CH Nelsona Znad Morza*PL  i Yasminki de Pura Sangre*CZ.

Czasami nawet hodowcom należy się przerwa w pracy. Dlatego też zrobiliśmy sobie razem z naszymi kotami urlop. Całe pół roku bez maluchów!!! Nawet nasz profil na fb, i  strona www odpoczywały. Co dobre szybko się kończy i czas wracać do obowiązków, tym bardziej, że wczoraj 23 czerwca 2018r. powitaliśmy trojaczki.

Yasminka de Pura Sangre*CZ jest strasznie wybredna, jeżeli chodzi o płeć przeciwną. Trzykrotne próby krycia doświadczonym kremowym Vanillo vom Akaziengrund*DE nie dały żadnego efektu. Pewnie dlatego, że za ścianą widziała przystojniaka Nelsona Znad Morza*PL.

Rijeka nad wyraz urokliwa kotka od zawsze sprawiała problemy wychowawcze. Pomimo włożonego serca, ciepła, wzmożonej uwagi nigdy nie udało jej się prawidłowo zsocjalizować ani z człowiekiem ani z resztą stada.

5 tygodni temu 30 stycznia 2018r. przyszła na świat Balladynka, jedyna córka Vanillo vom Akaziengrund i Noriko Znad Morza*PL. Czas najwyższy pochwalić się jak wygląda. Jest bardzo odważna, ciekawska i wszędobylska. Jest jedynaczką więc wszyscy poświęcamy jej wyjątkowo dużo uwagi.

Rijeka Znad Morza*PL to bardzo piękna półtoraroczna kotka. Niestety mimo naszych starań nie udało nam się jej zsocjalizować ze stadem. Jest wycofana i płochliwa. Dlatego też szukamy dla niej odpowiedzialnego domu bez innych zwierząt i małych dzieci.

W dniach 3 i 4 luty 2018r. nasze koty brały udział w Międzynarodowej Wystawie Kotów Rasowych w Gdańsku. Naszą hodowlę reprezentowali: CH Nelson Znad Morza*PL oraz Blueberry of Diamond Castle*DE. Oboje otrzymali oceny EX 1.

Miot A2 to już całkiem spore ośmiotygodniowe kociaki. Najwyższy czas przedstawić je bliżej.

Afrodyta- piękna tak jak wskazuje na to jej imię. Przy tym szalenie bystra, wszędobylska. Największa spryciara.

Apollo- tak jak najpiękniejszy z greckich bogów, najpiękniejszy z kocurków. Duży, masywny i..... rozbrykany. Zamieszka w Warszawie.

Tradycyjnie już w dzień świąteczny czyli niedzielę 12 listopada jedna z kotek uraczyła nas porodem. Po raz pierwszy mamą została Rakija Znad Morza*PL a ojcem doświadczony już w tej materii CH Vanillo vom Akaziengrund. Poród był bardzo długi i wyczerpujący.

safe animal 600x100