Kot domowy, jak każdy inny domownik potrzebuje zestawu naczyń do spożywania posiłków. Co w takim zestawie powinno się znaleźć. Miski, miski i jeszcze raz miski. Mogą być plastikowe, ceramiczne, metalowe, ważne aby były wykonane z nieszkodliwych materiałów, stabilne, łatwe do utrzymania czystości. Te lżejsze (plastik, cienka blacha), powinny być wyposażone w podkładkę gumową zapobiegającą ślizganiu.

Istnieje ogólne przekonanie, że kot potrzebuje drapaka. Nic bardziej mylnego, albowiem kot doskonale potrafi zadbać o swoje pazurki i bez tego urządzenia. Wykorzysta do tego wszystkie tapicerowane meble, skórzany nowy wypoczynek, świeżo położoną tapetę w mieszkaniu, przy okazji "wyczesze" nasz piękny dywan,

Przede wszystkim zachować spokój i przeczytać poniższy krótki poradnik, oparty na doświadczeniu własnym.
Pojawienie się nowego czworonożnego pupila w domu niezależnie od tego czy jest to kot, pies,świnka, myszka wymaga odpowiedniego przygotowania.

Zanim kupisz kota

Decydując się na kota, pamiętajmy, że ta żywa istota, która będzie nam towarzyszyła nawet przez najbliższych nawet 20 lat. Prze te wszystkie lata będzie wymagała od nas codziennej opieki: karmienia, sprzątania kuwet, pielęgnacji, zapewnienia rozrywki i uwzględniania w planach wakacyjnych.

O rasie (kot brytyjski)

Koty brytyjskie to największe z kotów krótkowłosych. Ich waga (w przypadku kocura) może osiągnąć nawet 8 kg. Mają ciało niedźwiedzia o krótkich i grubych łapkach, z dużą okrągłą głową z dużymi oczami o wyrazistej barwie, krótkim bardzo gęstym i szorstkim futerkiem.

Dlaczego takie drogie koty

Cena kociaka rasowego to nierzadko wydatek rzędu minimum 1500 zł. Jest to cena kota " na kolanka", bez praw hodowlanych. Wyjątek stanowią koty dorosłe, wysterylizowane, które przekazywane są w ramach umowy adopcyjnej bezpłatnie.

warunki zakupu kociaka

Będzie nam niezmiernie miło, jeżeli zainteresuje Państwa zakup z naszej hodowli. Jednocześnie zwracamy uwagę, że :

safe animal 600x100