Zanim kupisz kota

Decydując się na kota, pamiętajmy, że ta żywa istota, która będzie nam towarzyszyła nawet przez najbliższych nawet 20 lat. Prze te wszystkie lata będzie wymagała od nas codziennej opieki: karmienia, sprzątania kuwet, pielęgnacji, zapewnienia rozrywki i uwzględniania w planach wakacyjnych.

Trzeba będzie pogodzić się ze wszechobecną sierścią i zaprzyjaźnić z odkurzaczem. Może nawet przyjdzie zmienić nam wystrój wnętrza, zlikwidować bibeloty na półkach i kwiatki na parapetach. Musimy być przygotowania na pobudki o świcie i nocne zaproszenia do zabawy. Kot podobnie jak człowiek wymaga szczepień a czasami zdarza mu się zachorować co wiąże się z koniecznością zapewnienia opieki weterynaryjnej.
Jeżeli mimo wszystko zdecydujemy się na posiadanie kota nie pozostaje nam nic innego jak poszukiwanie tego „naj”.
Ten „naj” może być zarówno ze schroniska jak i rasowy. Ważne żeby pomiędzy kotem a człowiekiem zrodziła się więź emocjonalna. Przygarnięcie „mruczka” ze schroniska czy też wprost „z ulicy” to świetny pomysł. Często jest to jego jedyna szansa na dom, którego nie ma. Jego wdzięczność-bezcenna.
A co jeżeli chcemy rasowego? Jaką rasę wybrać? Która będzie dla nas najodpowiedniejsza? W internecie można znaleźć wiele stron (także hodowców), na których znajdziemy opisy poszczególnych ras. Bez problemu znajdziemy coś dla siebie

safe animal 600x100